Co zkoumáme?

Ve Skupině veřejného zdraví se věnujeme výzkumu v oblasti veřejného zdraví, zdravotní gramotnosti a vzdělávání dětí i veřejnosti zejména o mrtvici. Svými poznatky se snažíme zlepšovat prevenci a léčbu cévních onemocnění, vč. mozkového a srdečního infarktu, a zvyšovat informovanost veřejnosti o rizikových faktorech.

Publikace

Odborné články a další přínosy pro výzkum, zejména cévní mozkové příhody, publikujeme v časopisech a dalších periodicích určených pro odbornou veřejnost. Podívej se na souhrn všech publikacích vydaných  našimi výzkumníky.

Konference

Výsledky vědecké činnosti několikrát ročně prezentujeme na různých odborných konferencích. Potkat nás můžete na tuzemských i zahraničních sjezdech, kongresech a dalších akcích.

Příležitosti

Tým Skupiny veřejného zdraví můžeš jako student poznat blíže, a to díky stážím a konzultacím odborných prací. Zjisti, jaké příležitosti ti nabízíme nebo s kým můžeš spolupracovat a v jakých oblastech.

Kdo s námi spolupracuje?

Vznik webové stránky byl podpořen projektem JMK 062309/19/ORR „Rozšíření výzkumné sítě pro studium populačních intervencí v oblasti cévních mozkových příhod (CMP-NET)