Jak se zapojit?

Chci vědět, co mám dělat

Při léčbě cévní mozkové příhody rozhoduje čas, a to každá minuta. Čím dříve okolí rozpozná její příznaky  a zavolá záchrannou službu na čísle 155, tím větší šanci má postižený člověk mozkovou mrtvicí nejen na přežití, ale i na plné uzdravení.

Při nedokrvení mozku může každou minutu zaniknout až 2 000 000 neuronů. Proto je důležitá rychlá a správná reakce. Seznam se s metodou, která může zachránit život vám, nebo vašim blízkým. Nauč se rozpoznávat tři nejčastější příznaky mrtvice pomocí metody FAST. Pod odkazem HOBIT pro veřejnost si můžeš otestovat své nové znalosti a zároveň se dozvědět něco víc.

Chci být součástí výzvy Act FAST

Staň se mini ambasadorem osvěty o mozkové mrtvici. Zapojte se do výzvy Act FAST a šiř mezi svými blízkými informace o tom, jaké jsou projevy tohoto onemocnění. Pomocí jednoho příspěvku a pár kliknutí můžeš i ty někomu zachránit život.

Symbolem výzvy je žlutý balónek Strokie s povislým ústním koutkem. Ten je jedním ze tří nejčastějších symptomů cévní mozkové příhody.

Chci být součástí týmu Ambasadorů

Jsi studentem základní, střední nebo vysoké školy? Rádi tě uvítáme v našem ambasadorském programu. Zapoj se do osvětové kampaně o cévní mozkové příhodě a podílej se propagací důležitých informací na záchraně životů.

Jako ambasador získáš nové znalosti a zkušenosti i příležitost účastnit se zajímavých workshopů a akcí.

Chci se stát vaším partnerem

Zaujala vás činnost Public Health Group? Podpořte osvětu o cévní mozkové příhodě a staňte se naším partnerem. Každé partnerství je pro nás cenné a jedinečné. Dejte nám v e-mailu vědět, jak byste se chtěli zapojit a jak nás můžete podpořit.

Předem vám za váš zájem děkujeme.

Chci své žáky naučit, jak zachránit život

Přihlaste svou třídu do vzdělávacího programu HOBIT a zprostředkujte jim možnost naučit se cenné informace o mozkové mrtvici nebo srdečním infarktu.

Díky jedné vyučovací hodině strávené s programem HOBIT zjistí, jak mohou i oni zachránit život. Třeba svým prarodičům.

Chci s ostatními sdílet svůj příběh

Prožili jste cévní mozkovou příhodu a chcete se podělit s ostatními o své pocity, zkušenosti nebo nové výzvy, které nyní řešíte? Pošlete zprávu Haně Cukrové, která se s vámi ráda spojí a společně se domluvíte, jak váš jedinečný příběh zveřejnit na webu Act FAST. 

Váš osobní příběh může být inspirací ostatním, kteří prožívají, nebo prožili, podobné situace.

Chci stáž nebo konzultaci své práce

Sháníš odborného konzultanta pro svou školní práci, nebo se zajímáte o možnosti stáží v Cerebrovaskulárním výzkumném programu v rámci Mezinárodního centra klinického výzkumu FNUSA? Dej nám o tom vědět.

Do své zprávy prosím zahrň návrh tématu odborné práce, nebo oblasti, ve které byste chtěli získávat zkušenosti. Více informací o zmíněných možnostech najdete na stránce Co zkoumáme? pod záložkou Příležitosti.

Vznik webové stránky byl podpořen projektem JMK 062309/19/ORR „Rozšíření výzkumné sítě pro studium populačních intervencí v oblasti cévních mozkových příhod (CMP-NET)