šipky - ilustrace - header

Další projekty

Podporujeme i jiné projekty

Jako Skupina veřejného zdraví se snažíme podporovat co nejvíce iniciativ, kampaní a dalších aktivit, které usilují o zlepšení zdravotní úrovně českých i zahraničních občanů. Mezi projekty, kterým se aktuálně věnujeme, patří například mezinárodní osvětová kampaň Hrdinové FAST. Ta je rozšířená už v 37 zemích světa. Dalším mezinárodním projektem je aplikace Riskometer z Nového Zélandu. 

V Česku se pravidelně zapojujeme do T-exkurzí pro školáky a vedeme spolu s dalšími odborníky projekt Saste Roma zaměřený na podporu zdraví lidí ve vyloučených lokalitách.

T-exkurze

Registruj se na T-exkurzi a zažij čtyřhodinový program plný informací o cévní mozkové příhodě, metodách léčby i prevence. Dozvíš se, co se stane s pacientem, kterého přiveze sanitka do nemocnice a jaké vyšetření podstupuje.

Těšit se můžeš také na video simulaci, co se děje v těle během mrtvice nebo srdečního infarktu, na prohlídku (i vyzkoušení) různých přístrojů.

Chceš se přihlásit na T-exkurzi: Příběh mrtvice?

Nejprve registruj na stránkách JCMM.
Poté se k nám vrať a můžeš se přihlásit pomocí formuláře níže.

Hrdinové FAST

Jako Skupina veřejného zdraví se podílíme spolu s Health Management Institute na budování brandu a šíření povědomí o celosvětovém projektu FAST Heroes (Hrdinové FAST) v rámci České republiky.

Jeho cílem je vzdělávat o příznacích a závažnosti mozkové mrtvice téměř ty nejmenší – děti mezi 5. a 9. rokem.

Saste Roma

Od jara 2021 se věnujeme osvětovému projektu Saste Roma – Zdraví Romové. Jeho prostřednictvím se snažíme informovat obyvatele vyloučených lokalit i širokou veřejnost o závažných chorobách, zvyšovat jejich zdravotní gramotnost a pomáhat jim vést zdravější život.

Projekt trvá do jara 2024.

Aplikace Riskometer

Náš tým je národním koordinátorem aplikace Stroke Riskometer, kterou vyvinuli špičkoví výzkumníci a lékaři z Nového Zélandu.

Po zodpovězení 20 otázek, které se týkají vašeho životního stylu
a rizikových faktorů, aplikace vypočítá, jaká je pravděpodobnost, že tě mrtvice v budoucnu ohrozí. Cílem však není tě postrašit, naopak se dozvíš jak riziko snížit.

Fotky z předchozích T-exkurzí

V případě potíží s přihlašovacím formulářem napiš na hana.marsalkova@fnusa.cz.

Vznik webové stránky byl podpořen projektem JMK 062309/19/ORR „Rozšíření výzkumné sítě pro studium populačních intervencí v oblasti cévních mozkových příhod (CMP-NET)