Pro média

Iniciativa Act FAST vznikla v roce 2021 a má za sebou už řadu interaktivních workshopů, kurzů první pomoci, spoluprací na osvětových akcích s Magistrátem města Brna nebo jinými institucemi i vlastních eventů, např. již tradiční zážitkový FAST běh pro brněnské školy. 

Mezi naše aktivity patří také e-learningový program HOBIT (HOdina BIologie pro živoT), který je implementován na základních školách a víceletých gymnáziích napříč Českou republikou.

Na sociálních sítích podporujeme fotografickou kampaň #actfast s balónkem Strokiem. O vlastní balónek si může napsat kdokoliv na actfast@fnusa.cz, zaslané fotky poté sdílíme na našem Instagramu.

Zároveň stojíme za vznikem videoklipu Koutek o cévní mozkové příhodě od brněnského rappera MC Geye. Klip vznikl na podzim 2021 díky podpoře projektu Saste Roma.

Kde jsme byli?

Informace o cévní mozkové příhodě – jejích příznacích, rizikových faktorech, prevenci i správné reakci okolí na vznik ataky – předáváme kdykoliv a jakkoliv je to možné. Primárně působíme v Brně a jeho okolí, rádi se ale podíváme i za hranice Jihomoravského kraje. Jsme pravidelnou součástí brněnské Blesk ordinace,
Brněnských dnů prevence nebo Brněnských dnů pro zdraví.  

Prohlédněte si výběr fotek z našich aktivit, které jsme si pro veřejnost připravili, nebo akcí, na nichž jsme se objevili spolu s dalšími organizacemi. Větší výběr fotografií a další informace objevíte i na facebookových stránkách iniciativy Act FAST.

Objevili jsme se

Pro média

Kontakt

Mgr. Hana Cukrová
Specialistka veřejného zdraví a komunikace

+420705629055

hana.cukrova@fnusa.cz 
Vznik webové stránky byl podpořen projektem JMK 062309/19/ORR „Rozšíření výzkumné sítě pro studium populačních intervencí v oblasti cévních mozkových příhod (CMP-NET)