Pozvánka: Světový den cévní mozkové příhody

V pátek 29. října ve 14:00 buďte online. Chystáme pro vás krátké živé vysílání na Facebooku pro Světový den cévní mozkové příhody. K Facebookové události se můžete přidat už nyní na tomto odkazu. 

Od druhé hodiny odpoledne se můžete těšit například na krátké video simulace. Dozvíte se, co se děje v mozku při mrtvici, jak použít metodu F.A.S.T. pro její rozpoznání a co konkrétní písmena znamenají. O své osobní zkušenosti s cévní mozkovou příhodou vám povypráví Eliška z projektu Holka s handicapem, která mrtvici prodělala ve svých 20 letech. 

Členka týmu Public Health Group, Kateřina Valentová, vám prozradí, jakým rizikovým faktorům byste se měli vyhýbat a vedoucí Cerebrovaskulárního výzkumného programu, profesor Robert Mikulík, vás provede různými vyšetřeními a vysvětlí vám, co se děje s pacientem po převozu do nemocnice a proč byste neměli otálet s vytočením čísla 155 při příznacích cévní mozkové příhody.

V úplném závěru živého vysílání se můžete těšit na premiéru videoklipu Koutek od MC Geye.

Vznik webové stránky byl podpořen projektem JMK 062309/19/ORR „Rozšíření výzkumné sítě pro studium populačních intervencí v oblasti cévních mozkových příhod (CMP-NET)