První setkání ambasadorů. Je nás zase víc!

Ve čtvrtek 12. října se konalo první setkání dlouholetých i nových ambasadorů. Ti spolu budou působit jako tzv. „Ambasadoři pro zdraví“, a to především v rámci Jihomoravského kraje. Účastníci se dozvěděli, co je čeká v následujících dvou letech, jaké akce se plánují, co je potřeba si zopakovat za informace (a co nového naučit) a kam dál se iniciativa Act FAST a její aktivity posunuly.

Jak setkání hodnotí ambasadoři?

„Ve čtvrtek se ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně sešlo 9 nových a pár starších ambasadorů. Na začátku jsme dostali trička Act FAST a plno dalších dárečků. Jako první jsme se dozvěděli, o čem ambasadorství je, co to obnáší a celkově o organizaci dvouletého programu, a také něco o programu Hobit a Hrdinové FAST. Pouštěli jsme si videa o mozkové mrtvici jak z pohledu svědka, tak i oběti. Poté nás navštívila pacientka Eliška s vlastním příběhem. Vyprávěla nám o své mozkové mrtvici, kterou měla už ve 20 letech, co se musela znovu učit a jak si potom člověk váží svého zdraví a života. Po krátké přestávce jsme měli on-line přednášku, ve které nám specialistka na veřejné zdraví předávala informace o obezitě, cukrovce a vysokém krevním tlaku, především jaké jsou příčiny a následky. Následně jsme se oblékli do ambasadorských triček, ve kterých probíhalo skupinové i portrétové focení. Na konci jsme si ukázali měření tlaku, zkusili jsme si resuscitaci a přístroj AED. Program byl velice přínosný, dozvěděli jsme se spoustu nových informací a také si něco zopakovali.“

Naše ambasadorky z Purkyňova gymnázia ve Strážnici

Vznik webové stránky byl podpořen projektem JMK 062309/19/ORR „Rozšíření výzkumné sítě pro studium populačních intervencí v oblasti cévních mozkových příhod (CMP-NET)