Spolupráce

Možnosti spolupráce

Jsme otevření různým způsobům spolupráce, stačí si vybrat, který vám vyhovuje nejvíce a dát nám vědět.

Chci vědět, co mám dělat

Při léčbě cévní mozkové příhody rozhoduje čas, a to každá minuta. Čím dříve okolí rozpozná její příznaky a zavolá záchrannou službu na čísle 155, tím větší šanci má člověk postižený mozkovou mrtvicí nejen na přežití, ale i na plné uzdravení.

Při nedokrvení mozku může každou minutu zaniknout až 2 000 000 neuronů. Proto je důležitá rychlá a správná reakce. Seznam se s metodou, která může zachránit život tobě, tvým blízkým nebo náhodnému člověku. Nauč se rozpoznávat tři nejčastější příznaky mrtvice pomocí metody FAST. Pod odkazy HOBITí e-learning nebo Jak poznat mrtvici si můžeš otestovat své nové znalosti a zároveň se o nemoci dozvědět něco víc.

Chci být součástí výzvy Act FAST

Napiš si o svůj balónek Strokie (z ang. slova stroke = mrtvice) a staň se mini-ambasadorem osvěty o mozkové mrtvici. Zapoj se do výzvy Act FAST a šiř mezi svými blízkými i sledovateli na sociálních sítích informace o tom, jaké jsou projevy tohoto onemocnění. Pomocí jednoho příspěvku a pár kliknutí můžeš i ty někomu zachránit život.

Symbolem výzvy je žlutý balónek Strokie s povislým ústním koutkem. Ten je jedním ze tří nejčastějších symptomů cévní mozkové příhody. Více informací o výzvě a jak se do ní zapojit se dozvíš pod odkazem níže.

Chci být součástí týmu Ambasadorů

Je ti 13–18 let? Rádi tě uvítáme v našem spolku Ambasadoři pro zdraví, z.s. Zapoj se do osvětové kampaně o cévní mozkové příhodě a podílej se propagací důležitých informací na záchraně životů.

Jako ambasador získáš nové znalosti a zkušenosti i příležitost účastnit se zajímavých workshopů a akcí. Zároveň budeš mít šanci si rozvíjet své měkké dovednosti a získávat zajímavé položky do životopisu nebo motivačního dopisu na VŠ. 

Chci se stát vaším partnerem

Zaujala vás činnost Skupiny veřejného zdraví? Podpořte osvětu o cévní mozkové příhodě
a staňte se naším partnerem. Každé partnerství je pro nás cenné a jedinečné. Dejte nám e-mailem vědět, jak byste se chtěli zapojit a jak nás můžete podpořit. Určitě společně vymyslíme něco, co bude prospěšné a užitečné pro obě strany.

Předem vám za váš zájem děkujeme. Společně dokážeme zachránit tisíce cenných životů.

Chci své žáky naučit, jak zachránit život

Přihlaste svou třídu do vzdělávacího e-learningového programu HOBIT a zprostředkujte jim možnost naučit se cenné informace o mozkové mrtvici, srdečním infarktu i dalších závažných onemocněních. Nově školáky HOBIT naučí to nejdůležitější i o cukrovce 2. typu, panické poruše, covidu-19 nebo závislostech.

Díky jedné vyučovací hodině strávené s programem HOBIT vaši žáci získají potřebné znalosti i sebedůvěru, že i oni sami dokáží zachránit život a přivolat potřebnou pomoc. Třeba svým rodičům nebo prarodičům.

Chci s ostatními sdílet svůj příběh

Máš za sebou cévní mozkovou příhodu a chceš se podělit s ostatními o své pocity, zkušenosti nebo nové výzvy, které nyní řešíš? Pošli zprávu Haně Frajt Cukrové, která se s tebou ráda spojí a společně se domluvíte, jak váš jedinečný příběh zveřejnit na webu Act FAST. 

Tvůj osobní příběh může být inspirací a povzbuzením pro ostatní, kteří prožívají nebo prožili, podobné situace. 

Jak může sdílení tvého příběhu vypadat? Třeba jako příběh hrdinky Jany.

Chci stáž nebo konzultaci své práce

Sháníš odborného konzultanta pro svou školní práci, nebo se zajímáš o možnosti stáží a praxe v Cerebrovaskulárním výzkumném programu v rámci Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny? Dej nám o tom vědět.

Do své zprávy prosím zahrň návrh tématu odborné práce nebo oblasti, ve které chceš získávat zkušenosti. Více informací o zmíněných možnostech najdeš na stránce Výzkum pod záložkou Příležitosti. Těšíme se na tebe!

Vznik webové stránky byl podpořen projektem JMK 062309/19/ORR „Rozšíření výzkumné sítě pro studium populačních intervencí v oblasti cévních mozkových příhod (CMP-NET)